۴ عادت جدید در آغاز سال نو که تا پیش از زمستان شما را به اهدافتان می‌رساند

ابتدای هر سال، به فکر اهداف نو می‌افتیم. برای رسیدن به اهدافی که انتخاب کرده‌ایم لازم است عادت‌های تازه‌ای را نیز در خود ایجاد کنیم. در ادامه ۵ عادت جدید و مؤثر را با هم مرور خواهیم کرد که می‌تواند کاتالیزور فرایند موفقیت شما در رسیدن به اهدافتان باشد.

۱. کنترل را در دست بگیر

بسیاری از ما شرایط و دیگران را مقصر اوضاع فعلی و شکست‌هایمان می‌دانیم؛ اگر اوضاع اقتصادی پایدار بود…، اگر رئیسم آدم منفی‌بافی نبود…، اگر همسرم غرغرو نبود… و اگرهای متعدد دیگری از این دست.

جاده‌ی اگر به ای کاش ختم می‌شود.

به جای نق زدن و حسرت خوردن، قدرت را در خود احساس کنید. کنترل همه چیز را در دست بگیرید و بگویید: «شرایط هر چه هست باشد، دیگران هرطور که هستند باشند، این من هستم که تصمیم می‌گیرم به شرایط چه واکنشی نشان دهم و چگونه رفتار کنم». مسئولیت کامل زندگی خودتان را بپذیرید به دنیا نشان دهید چرا از دیگران برترید.

۲. اخبار گوش نکنید

اگر شغل شما خبرنگار یا تحلیل اخبار نیست، از همین امروز یک رژیم خبری سفت و سخت بگیرید. شبکه‌های خبری را از لیست برنامه‌های تلویزیونی پاک کنید. نگویید این شبکه خوب است، تمام شبکه‌های خبری فقط به شما یک چیز را القا می‌کنند: «اوضاع دنیا خیلی خراب است و کاری از دست تو بر نمی‌آید». اخبار به شما می‌باوراند که هیچ کاری برای بهبود شرایط خود نمی‌توانید انجام بدهید؛ پس تا می‌توانید از اخبار دنیا بی‌اطلاع باشید.

یکی از منابع بزرگ دریافت اخبار اینترنت است. تمام کانال‌های تلگرام و صفحات اینستاگرام که هر شکلی از اخبار را منتشر می‌کنند، از لیست کانال‌ها و followingهایتان حذف کنید.

۳. هر روز یاد بگیرید

هر روز چند صفحه‌ای در مورد کسب و کارتان یا بهبود فردی مطالعه کنید. مهم نیست چند صفحه، حتی اگر شده فقط یک صفحه! ولی مطالعه کنید، هر روز. دیگر منابع یادگیری همایش‌ها، سخنرانی‌ها و آموزش‌های چند رسانه‌ای است. می‌توانید در اتوموبیلتان به فایل‌های آموزشی صوتی گوش کنید. هیچ نوع سرمایه‌گذاری به اندازه‌ی یادگیری مستمر و مطالعه‌ی روزانه، نرخ بازگشت ندارد.

قول می‌دهم اگر ۳ درصد از درآمدتان را روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، طی چند سال، زمان کافی برای خرج کردن پول حاصل از این ۳ درصد را تخواهید داشت.

برایان تریسی

۴. آنچه را می‌آموزید به کار ببندید

شاید بین خوانندگان این سطور، اشخاصی باشند که بگویند: «من هر روز مطالعه می‌کنم، اما به موفقیت مورد نظرم نرسیده‌ام!». یادگیری فرایندی دو جزئی است:

یادگیری = دریافت دانش + به کارگیری آموخته‌ها

اغلب ما فقط اطلاعات را در ذهنمان انباشته می‌کنیم.

آگاهی به تنهایی کافی نیست. آگاهی صرفاً یک نیروی بالقوه است که برای به فعل درآوردن آن نیاز به فعالیت و تلاش دارید. برخی بسیار می‌دانند اما قادر به تغییر دادن زندگی خود نیستند تقدیر این افراد به دست خودشان نوشته خواهد شد: رنج.

آنتونی رابینز

با آجر می‌توان خانه ساخت، اما فقط با ریختن آجرها روی همدیگر، خانه‌ای ساخته نمی‌شود. هرگاه مطلب تازه‌ای می‌آموزید، با خود بگویید چگونه می‌توانم آن را در کار یا زندگی خودم پیاده کنم. ایده‌هایتان را از ذهن بر روی کاغذ بیاورید و سپس به آنچه نوشته‌اید عمل کنید.

۵. همیشه لبخند بزنید

همیشه لبخند بزنید.

فارغ از اینکه شرایط چگونه است و چه اتفاقی روی داده، حتی اگر بدترین احساس دنیا را دارید، اجازه ندهید لبخند از لبانتان محو شود. هرچه بیشتر غمگین و افسرده هستید، لبخند پررنگ‌تری بزنید. ابتدا عضلات صورتتان با این لبخند مقابله می‌کنند اما به آنها نشان دهید رئیس کیست. لبخندتان را حفظ کنید. بگذارید لبخند ویژگی شاخص چهره‌ی شما باشد. اجازه دهید اولین چیزی که دیگران از شما به ذهن می‌سپارند لبخندتان باشد.

لبخند زیباترین و سریع‌ترین آرایشی است که رایگان، جذابیت شما را چندین برابر می‌کند.

همواره لبخند بزنید تا تأثیر آن را بر افکار خودتان، و سپس بر نحوه‌ی برخورد دیگران با خود متوجه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید